FAIL (the browser should render some flash content, not this).
PDF Drukuj Email
Na terenie Gminy Skarbimierz mieszczą sie cztery filie biblioteczne:

Filia Biblioteczna w Lipkach


Kierownik Biblioteki Barbara Homaniec

godziny otwarcia : 
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 12:00 - 16:00

Biblioteka mieści się w budynku Domu Ludowego.
W bibliotece dostępna jest czytelnia, wypożyczalnia oraz komputer z dostępem do internetu.

tel. 77 412 13 02

 


Filia Biblioteczna w Łukowicach Brzeskich


Bibliotekarz Aleksandra Stempniak

godziny otwarcia:
poniedziałki,środy: 14:00-16:00 i 18:00-20:00


Biblioteka mieści się w budynku szkolnym.
W razie potrzeby można zamówić ksiażkę telefonicznie.
jeżeli znajduje się ona w zbiorze bibliotecznym.
tel. 505312070
Filia Biblioteczna w Małujowicach


Bibliotekarz Seweryna Iwasieczko

godziny otwarcia:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 14:00 - 18:00,
środa: 9:00 - 13:00


Biblioteka znaduje się na pierwszym piętrze w budynku przedszkolnym przy kościele pw. św. Jakuba w Małujowicach.
W bibliotece dostępna jest wypożyczalnia, czytelnia oraz dostęp do komputera z internetem.

Filia Biblioteczna w Zwanowicach


Bibliotekarz Stanisława Żukowska

 godziny otwarcia:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 13:00 - 17:00,
środa: 9:00 - 13:00


W bibliotece dostępna wypożyczalnia, czytelnia oraz stały dostęp do internetu.


 

CO CZYTAĆ?W tej zakładce pojawiać się będą informacje na temat kilku wybranych pozycji z naszych półek.
Jeśli chcesz podzielić się z nami opinią o wybranej książce wyślij nam ją na maila:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w temacie wpisując hasło "moja recenzja".
Jeżeli chcesz się dowiedzieć, czy posiadamy w filiach bibliotecznych książkę, której
potrzebujesz - zadzwoń do wybranej filii w czasie godzin jej otwarcia.
Mozecie również zgłaszać nam swoje propozycje - jakie ksiażki chcelibyście znaleźć na naszych półkach?
alt

NICK VUJCIC - NIEZWYCIĘŻONY!

Miliony ludzi na całym świecie rozpoznają uśmiechniętą twarz Nicka Vujicica. Nick urodził się bez rąk i nóg, jednak przezwyciężył ograniczenia wynikające z niepełnosprawności i prowadzi dziś życie, które sam określa jako "obłędnie szczęśliwe". Jest jednym z najsłynniejszych współczesnych mówców motywacyjnych. Angażuje się w działalność charytatywną, a równolegle kieruje firmą szkoleniową, nagrywa programy radiowe, pisze bestsellerowe książki i występuje w filmach - by wymienić tylko niektóre z jego licznych aktywności. Swój sukces życiowy Nick przypisuje postawie streszczającej się w dewizie "wiara w działaniu".W książce Niezwyciężony! Nick podpowiada, jak konsekwentnie stosować wiarę w działaniu w różnych dziedzinach życia - jak przekuć wiarę w czyn w konfrontacji z problemami i wyzwaniami takimi jak: • kryzysy osobiste • trudności w relacjach z innymi ludźmi • wyzwania związane z pracą i karierą • problemy zdrowotne i utrudnienia wynikające z niepełnosprawności • autodestrukcyjne myśli, emocje i uzależnienia • nietolerancja, dyskryminacja, znęcanie się i przemoc • zaburzona równowaga ciała, umysłu, serca i ducha

 alt

JACEK HUGO-BADER - BIAŁA GORĄCZKA


"Pojechałem do ZSRR kilka razy w 1991 i 1992 roku i więcej nie chciałem. Fantastyczni ludzie i obraza rozumu. Wielka sztuka i poniżające poszukiwania z opuszczonymi spodniami choć kawałka papieru toaletowego. Wspaniała architektura i okno wychodzące na górę śmieci na wysokość drugiego piętra. Zabrakło mi wtedy reporterskiego zrozumienia, zabrakło determinacji. I oto Jacek Hugo-Bader wchodzi w imperium dla mnie. Bo kiedy czytam jego reportaże, mam wrażenie, że specjalnie dla mnie-czytelnika przeżywa te wszystkie przygody. Przeżywa je niejako w moim imieniu. Wiem, że inni też mają takie wrażenie: czytają i czują, że to jest ich człowiek tam. I włazi, gdzie ja bym się bał wleźć. Ryszard Kapuściński opisywał imperium z lotu ptaka; uchwycił mechanizmy myślenia, zachowań, procesów. Hugo-Bader opisuje imperium z perspektywy wałęsającego się psa; chwyta mechanizmy myślenia, zachowań, procesów i na dodatek szczura za ogon."
Mariusz Szczygieł, reporter
 
źródło opisu: www.czarne.copm.pl

alt alt alt
alt alt alt alt

C.S. LEWIS - OPOWIEŚCI Z NARNII

Nieznany świat czeka za drzwiami - trzeba je tylko otworzyć. Narnia - skuta wiecznym mrozem kraina, która czeka na wyzwolenie. Czworo śmiałków wchodzi przez drzwi szafy do Narnii, świata zniewolonego mocą Białej Czarownicy. I gdy prawie nie ma już nadziei, powrót Wielkiego Lwa Aslana staje się zwiastunem zmian - ale nie za darmo...
 
źródło opisu: mediarodzina.pl

 alt

JOANNA SAŁYGA - CHUSTKA

Niepokorna, piękna, ciepła i otwarta, dowcipna i często kontrowersyjna.
Bolał ją brzuch. W biegu, między licznymi zajęciami wpadła do lekarza. To miało być rutynowe badanie. Diagnoza przeraziła wszystkich. Rak złośliwy, z licznymi przerzutami. Walczyła z nim przez ponad dwa lata.
Śmiertelna choroba i nieposkromiony apetyt na życie. Joasia cieszyła się każdą chwilą spędzaną z najbliższymi i pisała blog. Była szczęśliwa.

Chustka to nie tylko zapis zmagania się z chorobą, ale przede wszystkim opowieść o wielkiej miłości do synka, Niemęża i życia. To także opowieść o niezwykłym spotkaniu: Joanna, skupiona na pracy bizneswoman, i Niemąż, mężczyzna z przeszłością, skazany i wciąż walczący o swą niewinność. O tym uczuciu i życiowej przemianie on sam napisze w książce "Nieżona".
 
źródło opisu: znak.com

alt

CECELIA AHERN - PS. KOCHAM CIĘ

Bezpretensjonalna, lekka i pełna humoru powieść obyczajowa na temat ważny i poważny. Jak znów pokochać życie, gdy w wieku trzydziestu lat traci się najlepszego męża i przyjaciela? Przed takim problemem staje Holly, młoda wdowa. Pomaga jej... zmarły mąż Gerry, który zostawił jej plik listów do otwierania co miesiąc przez rok, aby wypełnić pustkę i sprawić, by Holly znów mogła być szczęśliwa.

źródło opisu: lubimyczytac.pl

alt     alt    alt

JAROSŁAW SOKÓŁ - CZAS HONORU, PRZED BURZĄ, POŻEGNANIE Z WARSZAWĄ

Wiosną 1941 r. grupa przeszkolonych w Wielkiej Brytanii polskich żołnierzy Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej została zrzucona na teren okupowanej Polski. Nazywano ich Cichociemnymi. Mieli przeprowadzić w rodzinnym kraju szereg akcji dywersyjnych wymierzonych przeciwko okupantowi i prowadzić walkę o niepodległość ojczyzny. Byli młodzi, odważni i wolni. Wolni mimo wojny toczącej się wokół nich. Pięknie żyli i pięknie ginęli. Z godnością. Bronek, Janek, Michał, Władek. Żyli w czasach, kiedy życie ludzkie było niemal bezwartościowe, a najcenniejszy był honor. To właśnie o ich losach i losach ich najbliższych opowiada Czas honoru. Książka autorstwa Jarosława Sokoła – scenarzysty popularnego serialu Czas honoru. Serial emitowany od 2008 r. na antenie TVP zyskał ogromną popularność wśród widzów.

 

źródło opisu: Zwierciadło, 2011

alt    alt    alt

SUZANNE COLLINS - IGRZYSKA ŚMIERCI, W PIERŚCIENIU OGNIA, KOSOGŁOS

Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny – musi troszczyć się, by zapewnić byt młodszej siostrze i chorej matce, a już to zasługuje na miano prawdziwej walki o przetrwanie...

Trylogia Suzanne Collins to prawdziwy bestseller: wszystkie trzy tomy utrzymywały się w czołówce listy bestsellerów magazynu „The New York Times” przez wiele tygodni!
 
źródło opisu: lubimyczytac.pl

 
alt

MARTA OBUCH - ŁOPATĄ DO SERCA


Michalina Harda jest osobą raczej szczęśliwą. Ma ukochaną przyjaciółkę, Zuzę, z którą prowadzi coraz lepiej prosperujący salon kosmetyczny. Do pełnego szczęścia w życiu Misi brakuje miłości ze strony oschłego męża Henryka. Coraz częściej jest on dla żony nieuprzejmy, wymaga posłuszeństwa, gardzi jej wdziękiem cielesnym... a Misia jest przecież kobietą piękną, mądrą lecz, jak się niedługo okaże, mało spostrzegawczą. Wydarzenia, dzięki którym Misia odkryje kolejno przyczyny mężowskich zachowań, rozpoczynają się na parkingu Castoramy
i przybierają zupełnie nieoczekiwany dla Hardej obrót.

Komedia pomyłek, podwójne tożsamości, romanse i ten charakterystyczny język autorki...
"Łopatą do serca" zainteresuje zarówno czytelniczki jak i czytelników, stawiam jednak na żywszy odbiór treści ze strony płci pięknej.


źródło pisu: lubimyczytac.pl

alt

ROBERT JAROCKI - SZTUKA I KREW 1939-1945

Książka Roberta Jarockiego przedstawia wojenne losy osób zaangażowanych w ratowanie polskich dóbr kultury przed zniszczeniem i wywiezieniem. Czytelnik znajdzie w niej znakomicie nakreślone sylwetki Stanisława Lorentza, Jarosława Iwaszkiewicza, Jana Zachwatowicza, Aleksandra Gieysztora czy Karola Estreichera na tle burzliwych wydarzeń czasów wojny. Napisana jak reportaż, oparta na rozmowach, listach i wspomnieniach, pozwala poczuć ówczesną atmosferę i jednocześnie docenić zasługi tych najwybitniejszych przedstawicieli polskiej inteligencji dla polskiej kultury.


źródło opisu: lubimyczytac.pl

alt   alt   alt


FRANKLIN

Wśród książek dla dzieci można w naszych filiach znaleźć między innymi całą serię opowieści o Franklinie.

Zielony żółw Franklin znany jest dzieciom na całym świecie z serii powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych. Każdy tomik to osobna historia o niezwykle ważnych sprawach z życia przeciętnego kilkulatka. Postacie wykreowane przez autorki są wzorcem do naśladowania nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców, a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych sytuacjach życiowych.

 

źródło opisu: http://www.empik.com
alt

WOJCIECH TOCHMAN, KATARZYNA BONI - KONTENER

Niezwykły projekt reporterski Wojciecha Tochmana, autora m.in. bestsellerowych książek „Elli, elli” i „Dziś narysujemy śmierć” oraz Katarzyny Boni, jego uczennicy z Polskiej Szkoły Reportażu. We dwójkę wyruszyli do Jordanii, by stworzyć przenikliwy, bezkompromisowy obraz największej operacji humanitarnej współczesnego świata oraz intymne portrety ofiara wojny domowej w Syrii.

Zaatari – kiedyś nazwa najbliższej wsi. Teraz pustynne miasto, długie i szerokie na kilka kilometrów. Miejsce w pustce. Bez pamięci, bez tożsamości. Tysiące namiotów w kolorze piachu – postawiono je kilka lub kilkanaście miesięcy temu. I tysiące białych, na dalekich obozowych obrzeżach – te rozłożono niedawno. Białe są również kontenery. Blaszane pudełka, jak piece, gdy pali skwar. I jak lodówki, gdy zimny grudzień. Drugi pod względem populacji, po kenijskim Dadaab, tułaczy obóz na świecie. Czwarte miasto Jordanii. Dwieście dwadzieścia siedem ulic. Trzynaście i pół tysiąca domostw.
 

źródło opisu: Agora SA   źródło okładki: http://wydawnictwoagora.pl/
alt


MARIUSZ SZCYGIEŁ - LASKA NEBESKA


"Po co wymyślono Czechów?" pyta Mariusz Szczygieł i odpowiada: "Żeby wprowadzić Polaków w dobry nastrój". Reporter "Gazety Wyborczej", czechofil, autor przełożonych na kilkanaście języków książek "Gottland" i "Zrób sobie raj", w "Lásce nebeskej" ujawnia twarz felietonisty.
Są to wycieczki z literatury czeskiej do życia. "Z książek - przyznaje - zapamiętuję tylko pojedyncze zdania i potem zaczynają one żyć w mojej głowie własnym życiem".
 

źródło opisu: okładka książki , źródło okładki: www.agora.pl 

Szukaj